אפילו עז


סיבוב פרידה בצפון הלא כל כך רחוק
יום יום שלישי, 6 מאי 2014, 15:06
5 תגובות

ביום הולדתה של המדינה קניתי כרטיס נסיעה למדינה אחרת. ימים בודדים נותרו לי, וכלום לא מאורגן.

הייתי ועודני זקוקה להפסקה משגרת החיים הכלכלית והתעסוקתית פה ומכתיבה, לאחר ששנים של שימוש יתר תמורת שכר קצת גרמה לי לאבד חלק מההנאה וההשראה שבשזירת המילים לטקסטים. בחודשים האחרונים שוטטתי המון, בדרך כלל שיטוטים עירוניים בין אמנות רחוב, לחופי ים, לארכיטקטורה מעניינת ולמציאות שונות ומשונות ברחובות ערי המרכז. אחר כך הכרתי חבורה מקסימה של חובבי פרחי בר, ושוטטנו ברחבי הצפון, מחפשים סחלבים מיוחדים וצמחים נדירים. השיטוטים הללו בין פריחה צבעונית לנופים ירוקים היא כמו אי של שקט ומקום מפלט, קצת הרגשה של חו"ל. עכשיו כשהחו"ל האמיתי מעבר לפינה, הנה קומץ מהתמונות שצילמתי, טעימה מהיופי הפסטורלי שאנחנו מפספסים כשאנו שקועים בהישרדות היומיומית.

דווקא עכשיו, אחרי תקופה ארוכה של משבר כתיבה משחיקה בעבודה, יש לי בימים האחרונים המון מה לומר ולכתוב, אבל אין לי זמן. קיוויתי לעשות זאת מחו"ל, מול הנופים שיתנו לי השראה, אבל לא מצאתי לפטופ דל משקל או טאבלט זנוחים, שבעליהם עזבו אותם לטובת מודל צעיר יותר, וכעת הם מחפשים בית חם, או אוהל. נכשלתי אפילו באיתור חברים עם סמארטפון ישן ומקרטע או מכשיר ניווט שטח מיותר שאוכל לאמץ עבור התחביב החדש ותלוי ה-GPS שלי. אני אוהבת טכנולוגיה ישנה שהושלכה כלאחר יד. זה אקולוגי, וזה לא יגרום לי כאב לב וכיס כשבמהלך מסע תרמילאים הם ישברו, יירטבו בטרמפים, ייגנבו מהאוהל, יפלו מצוק (המצלמה שלי שרדה את זה), או יחטפו על ידי קוף זועם (הדרכון שלי שרד את זה). נו, מילא. נישאר עם המחברת ועט הפרקר הוותיק.

נוכח התקציב זו לא תהיה נסיעה ארוכה, חודש, אולי שלושה, גם אם תאריך סיומה לא ידוע (גם לא יעדיה, בינתיים). מקווה שאוכל לעדכן פה ושם את הבלוג, וכבר יש כמה התחלות פוסטים שאולי ימלאו את החסר בהיעדרי. אדווח מהניכר גם על אחת משלושת המטרות של המסע (לצד "לא להיות פה" ו"פאפינים!") – ארקייד פייר, אותם אראה בפסטיבל פרימוורה בברצלונה. ואם אחד מכם הקוראים נוסע גם, אנא שלחו מייל ואשמח להיפגש.

ועד אז – פחות מילים, יותר תמונות.

b-flwr_5849.jpg
b-flwr_5051.jpg

b-flwr_5851-1.jpg

יער אודם בגולן ראוי למושבי פיות וגמדים – כמה חבל שהיצורים הלא קסומים משליכים בו כל כך הרבה פסולת.

b-flwr_6199.jpg

b-flwr_6191.jpg

מי אמר שצריך לנסוע לחרמון רק בגלל השלג?

b-flwr_4986.jpg

b-flwr_4933.jpg

הסחלב האיטלקי הוא בין הפייבוריטים שלי מבין בני מינו. בעיקר כי הפרחים שלו ממבט קרוב נראים כמו אנשים קטנים ושמחים במיוחד בכובעי תפרחת משוגעים. לכשאחזור אציג לכם יום אחד ממיטב צילומי אנשי הסחלב שלי.

b-flwr_5790.jpg

היה לנו השנה סתיו ארוך במיוחד על חשבון החורף, אבל אביב כה קצר!

b-flwr_4953.jpg

b-flwr_6153.jpg


 5 תגובות עד כה
כתיבת תגובה

יופי של תמונות 🙂
שמחתי מאד להכיר אותך ולטייל איתך!
לחרמון בטח שלא עולים בשביל השלג! ועכשיו בעצם הזמן לעלות למעלה ולראות פרחים נדירים ומיוחדים שיש רק שם….
סעי, תהני, תטעני את המצברים – וכשתחזרי תני סימן. נטייל ביחד 🙂

תגובה מאת ‏ע נ נ ת ‏05.09.14 @ 6:09

fall off the wagon…יופי שחזרת לכתוב.
נסיעה טובה

תגובה מאת ‏מיכל ‏05.09.14 @ 16:33

נהדר יעל
ותעדכני אותנו, גם ככה אנחנו מקנאים אז שלא נתייבש פה… 🙂
(איך פתאום הפכתי לאנחנו???…)

תגובה מאת ‏אידית ‏05.14.14 @ 15:06

וואו! התמונה מאירופה היא מישראל? איפה צילמת? יופי של תמונות 🙂

תגובה מאת ‏אלקנה ‏06.09.14 @ 21:00

הכל צולם בארץ: שלושת התמונות הראשונות הן משדה ליד מלכיה, השתיים הבאות מיער אודם, אחר כך שתיים מהר חרמון, הסחלב האיטלקי מאזור בית ג'אן, הפרחים הכחולים (ברוניקה סורית) מהר החרמון, והפרפרים משדה בגולן.

תגובה מאת ‏yael ‏06.14.14 @ 10:26כתיבת תגובה

(חובה)

(חובה)