אפילו עז


פרה פרה, פינגווינים ומתי כספי
יום שבת, 14 יוני 2008, 14:06
8 תגובות

תמונתו של מתי כספי מעטרת מן הסתם את הערך 'פני פוקר' במילון הישראלי, אבל יש רגעים שגם הוא לא יכול לשמור על שלוות נפש בפניהם.

לפני כמה חודשים, בשעות הקטנות של לילה קר, זפזפתי לי בשלט בניסיון עצל לדחות עוד קצת את היציאה מהגנת השמיכה על הספה לכיוון המיטה. נעצרתי על תוכנית ישנה בשידור חוזר בערוץ 1 לרגל שמונים שנה לתנועה הקיבוצית. מערכונים, ראיונות, קטעי תעודה וגם אוצר קטן בדמות ערימה של חבר'ה על הדשא שכללה את שלום חנוך, מתי כספי ומאיר אריאל ז"ל שרים ומנגנים בגיטרות כמו היו שוב צעירים אלמונים על מדשאת הקיבוץ. צפיתי חצי מנומנמת כשלפתע הגיע אותו קטע קאלט מופלא שהעיר אותי מעלפוני וגרם לי לצחוק בקול רם מול הטלוויזיה ואחרי כן לחפש אותו ביוטיוב לצפייה שנייה. אתמול בצהריים סוף סוף נמצאה האבידה.

הבמאי החליט לגוון ולצלם את אחד המעברים המוזיקליים ברפת. פסנתר כנף לבן הדור הוצב בין הפרות, ומולו התיישב מתי כספי. מהר מאוד הוא למד על בשרו שלעתים דווקא טוב היות האדם לבדו, הו-וואו, אבל הוא מוקף פרות בין כה וכה. שימו לב איך הוא מתעקש בעוז להמשיך לנגן את השיר כסדרו למרות התערבותם של איתני הטבע, אבל לאט לאט ארשת הפנים הנונשלנטית הולכת ונסדקת.

קטע הווידאו הבא אומנם התנוסס זמן מה בטור הלינקים המתחלפים של הבלוג בצד ימין, אבל למקרה שפספסתם, הנה הוא שוב: בראשון באפריל הפיץ ה-BBC פרומו אודות סרט תעודה על תגלית מדהימה בדמות קהילת פינגווינים יוצאת דופן.

הגרסה הבריטית למתיחות של יהודה ברקן כל כך מקסימה, אינטליגנטית ומלאת השראה, שהיא גורמת להרהר בהשבת המנדט הבריטי לארץ ישראל (תחושה שתוקפת אותי מדי צפייה ב-Antique Road Show).

שאלה אליכם: תהיתי לאחרונה האם לקאמבק לבלוג את פינת 'לינקים לסופ"ש' שהיתה לי בזמנו בפורום מוזיקה ישראלית של ynet, אולי בגרסה מקוצרת מעט. מה דעתכם?


 8 תגובות עד כה
כתיבת תגובה

כל פוסט הוא מבורך, ופינה כזו נשמעת רעיון טוב. לא הכרתי אותה בגלגולה הקודם.

תגובה מאת ‏רחמן הליצן ‏06.14.08 @ 21:58

הקטע של מתי כספי קורע מצחוק. תודה.

תגובה מאת ‏nakamir ‏06.15.08 @ 9:42

פשוט נהדר הקטע עם כספי. רק הא יכול לעשות כזה בר. (אולי גם גרוניך)
אגב, זה פעם ראשונה שאני רואה אותו בחיוך מל, צח שהפה זז בו שהא אומרשם "כולם"לפרות זה ענק

תגובה מאת ‏אוי רבני ‏06.16.08 @ 6:25

מאוד אהבתי מה שכתבת על מתי כספי, מהגדולים שהיו כאן

תגובה מאת ‏איתמר ‏06.16.08 @ 6:52

אגב, לא הכרתי את לינקים לסופ"ש, אבל נראה לי שהלינקים המתחלפים מימין הם גרסא יותר טובה, לא? הם לא רק בסופ"ש.

תגובה מאת ‏nakamir ‏06.16.08 @ 16:56

דעתנו חיובית!

תגובה מאת ‏הבוחבוט ‏06.16.08 @ 18:05

Yes please

תגובה מאת ‏R750-Girl ‏06.19.08 @ 14:04

אוי זה יפיפה במיוחד הפינגוונים

תגובה מאת ‏tallyco ‏04.27.12 @ 18:54כתיבת תגובה

(חובה)

(חובה)