אפילו עז


אחווה בבר אילן: קלפטר וחברים, סחרוף ופורטיס (פוסט מצולם)
יום יום שישי, 20 יוני 2008, 20:18
5 תגובות

הופעות ימי סטודנט הן קצת כמו ארוחה במקדונלדס: הן זולות יחסית (לא תמיד, בשנים האחרונות, אם אינך סטודנט), מהירות וקצרות. ברגעיהן הטובים – תוך התעלמות מכך שהקמפוס התל אביבי מוקף ביותר שלטי תאגידים מהטיימס סקוור – הן יכולות להיות כיף, זאת אומרת, בורגר קינג, אך נטולות התרגשות של ממש. מי חשב שנמצא אותה בבר אילן?

b-kleptr_9722.jpg

b-4tisberry_9625.jpg

ההרכב 'דני, גידי וחברים' רץ לדעתי כבר עשור ומתמחה בהופעות מוזמנות שכאלו, שרקומות מהנוסטלגיה בילד-אין אצל כל ישראלי, של השירים התמימים של גזוז, האלו-שאי-אפשר-לא-לשיר-איתם של כוורת והשיר היחיד שלא מתמתח על פני יותר משבע דקות של דודה. עמדתי לתפוס אוטובוס הביתה, אך על הבמה ציפתה הפתעה. בין סנדרסון, גוב, מזי כהן ואפריים שמיר נפער חלל שבדרך כלל מאוייש על ידי אלון אולארצ'יק. אחרי כמה שירים נעימים אך לא מסעירים, הוצב בו כסא לאורח המיוחד.

b-kleptr_9738.jpg

לפני ההופעה ציין גל כמה כיף לראות פרגון בין אמנים. אני אוהבת את הרגעים הללו כשהאהבה הזו והחברות משתקפת על הבמה במחוות קטנות ובחיוכים. יש אמנים שעבדו זה עם זה במשך שנים ארוכות, לעתים מדובר בהרכב שכבר נמצא בעיצומו של סיבוב הופעות מזה שנתיים או יותר (זה של אהוד בנאי הוא דוגמא מצוינת), אבל עדיין יש להם את הרגעים הקטנים הללו שאחד עוצר ומביט בהתפעלות במה שמתחולל על הבמה לצדו. כוורת היא להקה שהקשר בין חבריה תמיד היה הרבה מעבר לגבולותיה, אך ב'דני, גידי וחברים' הם קצת על אוטומט, מין חברותא נעימה כזו של מובן מאליו. אלא שהפעם הצטרף אליהם חבר ותיק, יצחק קלפטר. הוא התיישב וניגן את 'צליל מכוון'. גידי אמר ש"בואו נשיר עוד אחד", והוא המשיך ל'האהבה שלי היא לא האהבה שלו' ו'שיר אהבה בדואי', ולא מיהר לעזוב. גידי גוב פסע לאחור, משאיר לו את הבמה ורק עומד וצופה, משקיף מלמעלה בחיוך רחב מלא התפעלות כמו אב גאה. קלפטר לא מיהר לעזוב והמשיך לנגן את החבורה את שירי כוורת, שנפתחו בנעימה הנהדרת 'התמנון האיטר'. סנדרסון ושמיר התקרבו ונעמדו משני צדיו, מנענעים ראשיהם ומרותקים אליו, לעתים מרימים מבט זורח מאושר זה אל זה כמו מנסים לשתף זה את זה בהתלהבות ללא מילים. אחוות גיטרות. קלפטר עצמו היה שקוע בגיטרה, לעתים בפני חבריו. פה ושם הרים עיניו לקהל ספק מופתע ספק מחייך על הפרגון. קסם.

b-klepter-dani_9797.jpg

b-kleptr_9804.jpg

b-klepter-gidi_9788.jpg

ואפרופו אחוות פרטנרים לבמה, את ההופעה הזו הקדימו נערי הפוסטר של אידיליה זוגית על הבמה, ברי סחרוף שאירח את רמי פורטיס. גיליתי שכיף לצלם לאור יום, כי מחוץ לחשכת המועדונים הרבה יותר תמונות יוצאות מוצלחות. מה שכן, כתוצאה מכך כרטיס הזיכרון שלך מתחסל מהר מהצפוי ולך תברור מתוך עשרות הצילומים מה לפרסם כאן.

b-4tisberry_9607.jpg

b-4tisberry_9688.jpg

b-4tisberry_9606.jpg

לא שהיו חסרות לו כאלו קודם, אבל ברגע שפורטיס עלה על הבמה ברי התמלא באנרגיות מחודשות ולא הפסיק לחייך, ולטלטל את הבלורית המפורסמת בשמחה רבה.

b-4tisberry_9655.jpg

b-4tisberry_9656.jpg

…ולפצוח בצעדי ריקוד ביזאריים.

b-berry-brilan_9500.jpg
הומאג' ל-Walk like Egyptian?

b-4tisberry_9628.jpg

b-4tisberry_9636.jpg

מי היה מאמין שהצלחתי להצטמצם לעשר תמונות בלבד. זה היה אכזרי, אפילו אחרי שוויתרתי מראש על תמונות סולו ברי ועל הנגנים. יוחזרו ההופעות למועדונים החשוכים! (והממוזגים!)

b-4tisberry_9569.jpg

המלצה: זה מסתובב – ערן דינר על קלפטר.


 5 תגובות עד כה
כתיבת תגובה

התמונות של רמי עם ברי קרעו אותי 🙂

אהבתי!

תגובה מאת ‏shai ‏06.20.08 @ 23:00

את מלכה !

תגובה מאת ‏ניר ‏06.21.08 @ 0:06

את מדהימה ואני נכנסת לכאן הרבה,
ואני אשמח מאוד מאוד מאוד לראות עוד תמונות!
בבקשה!

תגובה מאת ‏דניאלסחרוף ‏06.22.08 @ 12:44

נמרח לי חיוך ענק על הפנים. איזה יופי. את צלמת מוכשרת!

תגובה מאת ‏דנה ‏06.24.08 @ 14:51

נהדר!

תגובה מאת ‏סטיבי ‏06.26.08 @ 23:22כתיבת תגובה

(חובה)

(חובה)